Tulikiven takkaryhmän 2 sekä monien takkaryhmän 1 tulisijojen tehokkuutta voi parantaa entisestään Tulikivi Green -tuoteperheen pelletinpolttojärjestelmällä.

Tulikivi Green P10 -pellettijärjestelmä hyödyntää Tulikiven patentoimaa pyörrepesän teknologiaa, jossa palokaasut ja palamisilma sekoittuvat tehokkaasti ja palaminen on puhdasta. Tulisija lämpiää yhdellä pellettilatauksella.

Pellettijärjestelmän voi ostaa valmiisiin Tulikiven takkaryhmän 2 sekä moniin takkaryhmän 1 tulisijoihin joissa on pyörrepesä. Uusiin kyseisten ryhmän takkoihin pellettijärjestelmän voi hankkia lisävarusteena.

Tulikivi Green on tulisijan käyttöä edelleen tehostavia ja helpottavia huipputeknologiatuotteita sisältävä tuoteperhe.

Lisätietoa www.tulikivi.fi.